kurzy měn: USD - americký dolar 1USD =  0.83EUR,   21.57CZK
Zásilková služba   |    přihlásit   |   registrovat  |  kontakt
status text

Zásilkovou službu pandemie nezastaví


Shrnutí informací po stěhování na novou adresu a v souvislosti s aktuální situací ohledně epidemie COVID 19.

Po necelém měsíci fungování na nové adrese přinášíme poznatky, které jsme nabyli během fungování v novém prostředí. Jednak jsme snížili provozní náklady, abychom mohli zachovat poplatky za naše služby beze změn, ale hlavně jsme konvertovali naše podnikání na home-based business, tedy z komerčního skladu jsme se přemístili do rezidenční oblasti. Primárně byl důvod obejít restrikce od velkých prodejních řetězců, které začaly hromadně odmítat doručování zboží přeposílacím firmám.

Nyní, po necelém měsíci, se to ale jeví jako daleko prozíravější změna, protože včera (v úterý 24.3.) byl v Oregonu vyhlášen výjimečný stav a příkaz "Stay at home" pro všechny nonessential businesses, tedy podnikání které nezajišťují základní lidské potřeby. Všechny sklady musely zavřít, naopak podporu získalo podnikání z domu. Velcí přepravci přestali dokonce doručovat na obchodní adresy, které nejsou "essential". Nám se tato restrikce nejen vyhnula a můžeme vám poskytovat služby i nadále beze změn, navíc jsme například u DHL vedeni jako důležitý obchodní partner u kterého musí každý den vyzvednout zásilky. Můžeme tedy konstatovat, že původní plán vyšel na 200% a to přesně za minutu 12.


Nyní si detailně probereme situaci u jednotlivých přepravců.

DHL Express
Když už jsme u DHL, je třeba zmínit i negativní stránku přestěhování do Bendu a tou je špatné logistické spojení s letištěm. Po léta jste u nás byli zvyklí, že zásilky uzavřené k odeslání byly schopny ještě tentýž den dojet na letiště a večer odletět. To je bohužel už minulost. Praxe v Bendu je taková, že zásilky uzavřené v den D+0 jsou vyzvednuty přepravcem ráno v den D+1 a měly by stihnout náklaďák směr letiště, který odjíždí v 11:00 z Bendu. Na cestě na letiště, které je nyní vzdálené zhruba 4 hodiny jízdy ale stojí ještě shromažďovací sklad ve městě Eugene, tam náš naklaďák dorazí po druhé hodine odpoledne. V Eugene se poté čeká na stejné náklaďáky se zásilkami ze zbylých oblastí jižního Oregonu a zásilky zde přenocují. Následující den D+2 je vyzvedne kamión z letiště a odveze je k nakládce do letadla. Během těchto dvou dnů se nemění informace na trackingu a je tam pouze informace "Carrier picked up the shipment". Letadlo s vaší zásilkou tedy odletí do Los Angeles nebo do Cincinnati, odkud dále pokračuje transatlantickým speciálem až dva pracovní dny po odeslání. Kritické je to třeba u pátečních zásilek, které se dostanou na letiště až v úterý následujícího týdne. Bohužel tak to má přepravce nastavené a nedokážeme to nijak ovlivnit. Dokázali jsme se za ten měsíc jen stát VIP klienty u kterých je třeba nabrat zásilky každý den a i to považujeme za malý úspěch.


U DHL dochází i k další změně, která byla oznámena dnes ráno (středa 25.3.) a tou je Emergency Situation Surcharge, tedy Příplatek pro mimořádné situace účtovaný na všechny zásilky od 1.dubna 2020.

Poplatek se určuje na základě účtované hmotnosti zásilky, započítává se tedy větší, buďto objemová hmotnost nebo fyzická hmotnost.

Ceny příplatků je následující:
------------------------------
do 6 lbs - bez příplatků
7 až 66 lbs +$2.50
67 až 150 lbs +$16
151 až 600 lbs +$54
větší než 660 lbs +$215Fedex IMS
- je na naší straně prozatím beze změn, může ale dojít ke zpoždění doručování zásilek, které zajišťují Česká resp. Slovenská pošta. V případě, že národní pošty začnou ukládat zásilky na poště, musíme doufat, že nechají alespoň zprávu o uložení, což se v minulosti často nestalo.USPS First Class/Priority/Express Mail
- zde očekávejte zpoždění, USPS používá pro své zásilky osobní letadla, ale vzhledem k tomu, že transatlantické lety v podstatě nelétají, budou se zásilky hromadit v Newarku. Do velkého množství destinací už USPS přestala přijímat zásilky úplně a vrací je odesílatelům. Paradoxně tam ale dochází k propadnutí již zaplaceného poštovného bez náhrady. Nepoužívejte do odvolání USPS pro mezinárodní zásilky.

Informace o mezinárodních zásilkách pro jednotlivé cílové destinace najdete na této adrese.Polonez Parcel
- lodní zásilky fungují beze změn, může ale dojít k opoždění doručení v cílových destinacích.Situaci u všech přepravců i vládních institucí denně monitorujeme a případné změny zveřejníme na této stránce.
Přinášíme rovněž odkazy na specializované stránky všech přepravců s ohledem na epidemii.

USPS
https://about.usps.com/newsroom/service-alerts/international/?utm_source=residential&utm_medium=link&utm_campaign=res_to_intl

DHL Express
https://www.logistics.dhl/global-en/home/global-news-alerts/global-messages/coronavirus.html
https://www.simplydhl.com/covid-19updates
https://www.dhl.com/en/important_information/covid_19.html

Fedex
https://www.fedex.com/en-us/service-alerts.html
https://www.fedex.com/en-us/coronavirus.html

UPS
https://www.ups.com/us/en/service-alerts.page?id=alert1
https://www.ups.com/us/en/about/news/important-updates.page

Oregon lockdown
https://govsite-assets.s3.amazonaws.com/jkAULYKcSh6DoDF8wBM0_EO%2020-12.pdfBezpečnost ve skladu - kromě doporučované zvýšené hygieny jsme pro redukci rizika přenosu virů na obalových materiálech pořídili do skladu dezinfekční lampy, kterými jsou doručené zásilky důsledně sterilizovány než dojde k jejich dalšímu zpracování. Od nás se šíření virů bát nemusíte.


Děkujeme Vám za vaši přízeň, jsme tu stále pro Vás.
Přejeme Vám všem pevné zdraví!

Váš tým Zásilkové služby

© 2005-2021 Zásilková služba - Všechna práva vyhrazena O nás