kurzy měn: USD - americký dolar 1USD =  0.93EUR,   23.64CZK
Zásilková služba   |    přihlásit   |   registrovat  |  kontakt
 Spočítejte si cenu přepravy
Cílová země:
     
Hmotnost:
rozměry: (nepovinné)
 x   x   

Nabízené druhy přepravy

Menu přepravy
status text
Jak posílat
Zamyšlení nad výběrem způsobu přepravy na cílovou adresu.

Výběr přepravní služby
Zásilková služba nabízí ucelenou řadu přepravních služeb pro Vaše potřeby. Můžete si komfortně vybrat v závislosti na velikosti zásilky, její hodnotě, požadované rychlosti doručení a dalších faktorech.

Pro listovní zásilky (pouze dokumenty) k přeposlání ze schránky doporučujeme přeposlání v dokumentární obálce do 0.5 lbs za paušální poštovné DHL Express.
Poštovné je $38.50, poplatky spojené s vypravením zásilky jsou $9.90
Pozor: obálky nelze je pojistit.


Pro drobné zásilky s několika kusy oblečení nebo drobnou spotřební elektronikou můžeme nabídnout hned několik variant.
 1. nejlevnější způsob odeslání Fedex IMS Priority, nejnižší účtovaná hmotnost je 0.5 lbs (0.2 kg) a cena přepravy začíná na pouhých $4.25
  - deklarovaná hodnota je max. $150
  - maximální hmotnost 4 lbs
  - zásilky NELZE sledovat online
  - zásilky nelze pojistit
  - doba doručení je velice příznivá, obvykle kolem 14 dnů

  - u zásilek těžších než 4 lbs byste měli zvážit raději odeslání přes USPS Priority Mail International nebo DHL Express, ceny se zde vyrovnávají a DHL Express je rychlejší a zásilku lze sledovat online.
 2. drobné zásilky jakou jsou použité automatické foťáky, použité mobilní telefony a drobné předměty lze posílat za paušální poštovné $48.95 přes USPS Priority Mail Flat-Rate Small Box
  - zásilku nelze sledovat online
  - zásilku lze pojistit - ta krabička je velká asi jako videokazeta VHS, tedy její použití je skutečně omezené na drobné předměty. Ale je to levné.


Další v nabídce je zřejmě nejpoužívanější USPS Priority Mail International, využití je omezené pouze fyzickými limity, zásilka nesmí přesáhnout následující omezení
 • maximální délka 60 palců (152 cm)
 • součet obvodu a délky zásilky nesmí přesáhnout 108 palců (274cm)
 • maximální hmotnost zásilky je 66 lbs (30 kg)
Obvyklá doba doručení je 9-14 dnů
Je ideální pro zasílání objemných lehkých zásilek, jakou jsou panenky Barbie nebo třeba hokejová výstroj. Nepočítá se zde objemová hmotnost, pouze se musíme s krabicí vejít do výše uvedených limitů.

USPS PMI FLAT RATE
USPS nabízí paušální ceny na zásilky USPS PMI, které se vejdou do speciálních Flat Rate (paušál) krabic. Ideální pro knížky nebo těžké drobné autosoučástky.

- Medium Flat Rate stojí $102.55 a vyplatí se od hmotnosti 7 lbs
- Large Flat Rate stojí $132.05 a vyplatí se při hmotnosti nad 9 lbs

U těžkých zásilek tak můžete ušetřit až 60% na poštovném!


Pokud na zásilku spěcháte můžete využít dvě služby
 1. USPS Express Mail International, kde jsou stejná omezení jako u výše zmíněného USPS PMI. Služba se liší v rychlosti přepravy, která je 4-6 dnů. V ceně je zahrnuto automatické pojištění do 200 USD (pokud je deklarovaná hodnota do 200 USD odpovídá automatické pojištění deklarované hodnotě zásilky) a zásilka má detailnější sledování online.
  Zásilky jsou službou EMS doručovány i v neděli!
 2. DHL Express se hodí pro všechny zásilky a její největší devízou je rychlé proclení. Navíc jsme vyjednali ceny přepravy, které jsou na úrovni USPS Priority Mail, ale můžete poslat vícebalíkovou zásilku, což u USPS nelze.

  Pro zásilky odesílané přes DHL Express je třeba mít na zřeteli, že pro stanovení ceny se používá objemová hmotnost, tedy lehké objemné zásilky budou dražší než standardní poštovné. Kalkulačka poštovného Vám stanoví cenu přesně při zadání rozměru zásilky.


Pro zásilky vysokého významu s potřebou doručení do 3 pracovních dnů nebo pro zásilky s celkovou hmotností nad 150 lbs je určena služba UPS Express Saver

Pro přepravu objemnějších zásilek můžete rovněž využít námořní přepravu přes Polonez Parcel Service, tato se hodí především pro velké těžké zásilky, na které nespěcháte, neboť obvyklá doba doručení je okolo 6 týdnů. Pojištění těchto zásilek je poměrně drahé, ale u některých zásilek je tato služba nedocenitelná.


Kompletace zásilky
o patřičné zabalení Vaší zásilky zkompletované z více kusů ve Vaší schránce se postará lety protřelá expedice Zásilkové služby, specialisti na skládání puzzle a hraní tetrisu. Při sestavení Vaší zásilky byste ale měli mít na paměti některá omezení, která Vás nenapadnou, pokud ty zásilky fyzicky nevidíte.
 • Hmotnost a křehkost - pokud posíláte náhradní díly na svůj americký vůz, nedávejte do jedné zásilky brzdové obložení a nový přední světla. Možná Vám to teď přijde logické, ale vězte, že tento paradox řešíme nekolikrát do měsíce a je jedno jak dobře zásilku zabalíte, protože po cestě vykoná své dílo zacházení se zásilkou poštovními zaměstnanci a gravitace, takže se dříve či později brzdově obložení podívá, kam se schovaly žárovky.
 • Délka a objem - máte rádi pohádku o Dlouhém, širokém a bystrozrakém? MY NE! Pokud do jedné zásilky zkompletujete samurajský meč a gumový míč na cvičení, tak to nejde dohromady, buďto se velikost zásilky zvýší nad povolené limity přepravce a nebo se neúměrně zvýší hodnota přepravy (DHL Express), protože objemná lehká zásilka = drahá přeprava.© 2005-2024 Zásilková služba - Všechna práva vyhrazena O nás